В сімдесятих роках   у  затишному мальовничому   м. Славута де  буяють  сосни які чарують  своєю красою усіх  жителів мікрорайону, та працівників комбінату «Естафета», де працює багато молодих сімей в яких є  багато малих дітей, яким потрібен дитячий садок. Дирекція комбінату «Естафета» вирішила побудувати  ясла сад   для дітей своїх працівників.

1974 році було розроблено технічний план на будівництво дитячого садочка. Узгодивши всі проекти, 1977 році розпочалось будівництво ясел – садка. Будівництво йшло швидко.

 Тут працювали батьки і майбутні працівники закладу. Працівники закладу старались як найкраще підготувати його до відкриття, зробити заклад затишним, щоб цей садочок швидше почув гомінкий сміх та щебетання малят, які будуть із задоволенням перебувати в новоствореному садочку.  Усі куточки м. Славути облетіла звістка  про те, що відкрився на вулиці Чапаєва 27 новий дошкільний заклад . А назва сама собою виникла «Росинка», яка виблискує серед  гілочок сосен та приваблює діток до себе.

Ось і урочистий день, 19 листопада 1979 року  відкриття ясел-садка та вручення  символічного ключа від директора комбінату «Естафета» Кузнєцова Івана Никифоровича, для завідуючої.

ДНЗ №13 «Росинка» Козачук Раїси Гнатівни, яка мала честь очолити першою цей дошкільний заклад. Садочок розраховано на 4 групи які вміщують76 дітей, радісно зустрів своїх перших вихованців яких спочатку налічувалось до сорока.

Колектив який розпочав свою роботу з перших днів в цьому закладі, плідно працював над тим, щоб діток було ще більше, плідна робота дала свої результати. На кінець навчального року всі групи дошкільного закладу повністю укомплектовані. Кожна група має групову кімнату, спальню, роздягальню, туалетну кімнату. Всі групи поступово забезпечувались посібниками, дидактичним матеріалом.

Колектив який розпочав свою роботу з перших днів

З перших днів в закладі працюють вихователі: Степанюк Ганна Яківна, Макогончук Світлана Констянтинівна, Іванюк Наталія Вікторівна, Петрівська Наталія Андріївна, помічник вихователя Альбрехт Раїса Миколаївна, кухарі Бернацька Ганна Іванівна та Карпова Людмила Василівна, завгосп Задворна Галина Никонорівна.

Минали роки, ускладнювалися, змінювалися завдання і цілі.

Зміни прийшли і в садочок, посаду керівника дошкільного закладу отримала досвідчений педагог та лагідна жінка  Поліщук Фросина Петрівна, яка віддала  дитячому садочку 20 років творчої роботи.

Завдяки стрімкому розширенню виробництва на комбінаті «Естафета» та творчої роботи педагогів, спільного прагнення  покращення умов перебування та виховання дітей в дошкільному навчальному закладі, тому що найголовніше завдання дошкільного закладу – виростити дітей здоровими та підготовленими до майбутнього життя,  спільно з керівництвом комбінату на чолі з Супруном Анатолієм Гнатовичем, було  розпочато будівництво  спортивно – музичного залу, закритого басейну та галереї, яка з’єднує приміщення ясел – садка з новобудовою. Поряд з будівництвом  працівники та батьки вихованців працювали над благоустроєм території, посаджено дерева, кущі.

Позитивний образ дошкільного закладу постійно приваблював батьків малюків , які бажали, щоб їхні діти виховувалися саме в “Росинці”. І саме тому кількість дітей збільшується. Завдяки зусиллям педагогічного колективу дитячий садок за  роки керування Фросини Петрівни перетворився з навчальної установи на теплий затишний дім для малюків. Сучасні групові приміщення, казкові ігрові майданчики подобаються як дітлахам, так і їх батькам.

В 1995 році ДНЗ№13 «Росинка»  з власності комбінату «Естафета» було передано  в Славутське МІСЬКВО Наказ №15 від 30.01.1995року.

2000 рік приніс зміни в керівному складі ДНЗ№3 «Росинка» його очолила вихователь цього закладу яка працювала тут з дня відкриття, Петрівська Наталія Андріївна  вкладала всю свою творчість в розвиток закладу, що привело талановитого педагога до завідувача дошкільним закладом. Багато труднощів ставало на шляху Наталії Андріївни, але завдяки зусиллям всього педагогічного колективу  та її прагнення зберегти існування дитячого садочка дали певні результати. Подолавши всі перешкоди, холодні зими і зменшення дітей, Наталія Андріївна професійно відстояла потребу дитячого садочка саме в цьому мікрорайоні. Вона довела, що  багато навкруги цікавого, необхідного!  І тому злагоджений колектив продовжив свою роботу, ознайомлюючи  дітей зі  світом  природи та мистецтва, знайомлять  з культурою та традиціями українського народу, сприяють  розвитку їх мислення та творчих здібностей.

Доцільно продуманий режим дня, розклад занять та їх види дозволяють організувати в дошкільному закладі роботу гуртків за інтересами, яка сприяє індивідуалізації навчання та виховання.

 За час керування Петрівською Наталією Андрієвною заклад отримав чимало нагород та здобутків.  На сучасному етапі , коли формуються  нові державні і суспільні структури , спрямовані на демократизацію та гуманізацію виховання та освіти, творчі та ініціативні педагоги дитячого садка , обирають різноманітні способи розвитку дітей , враховуючи вікові та індивідуальні особливості своїх вихованців .

Але час плине і знову в дитячому садочку зміна керівництва, Наталія Андріївна залишає посаду керівника в зв’язку з виходом на пенсію, їй на зміну приходить молодий педагог Ткачук Наталія Василівна яка очолила дошкільний заклад  1 вересня 2011року.

Ткачук Наталія Василівна

Педагогами закладу  продовжується робота зосереджена на  навчання та виховання дітей, яка сприяє розвитку творчої особистості, дозволяє кожному малюку бути єдиним і неповторним, знайти свою стежинку у житті. Крок за кроком допомагають працівники закладу підніматися малюку  по сходинках знань, поступово формуються мотиви і навички навчальної діяльності, психічні якості, моральні риси, а найголовніше – бажання вчитися, пізнавати нове.

Також завдання керівника є відновлення роботи в плавальному басейні,та проведення реконструкції музично – спортивної зали.

За підтримки міської влади в 2011році грудні місяці розпочинається робота, щодо реконструкції музично – спортивної зали та плавального басейну. Робота кипить, діти із нетерпінням чекають завершення робіт, щоб займатись в ошатній залі та відвідувати заняття з плавання. І ось 2015 році 20 жовтня урочисте відкриття музично – спортивної зали. Осінні свята діти вже святкували в ошатній, оновленій залі.

Але залишилось питання, щодо реконструкції басейну, роботи продовжувались , виділялися кошти з міського бюджету, також не обділений був увагою ДНЗ, щодо виділення коштів з  обласного бюджету, що надало змогу як найшвидше завершити роботи.

І ось 25.02.2016 року урочиста мить відкриття плавального басейну, на якому присутні міський голова В. Сидор, голова районної державної адміністрації  Б. Маршук, перший заступник  голови державної адміністрації В. Процюк, депутати міської ради, управління освіти, батьки дирекція та вихованці закладу.

Привітав усіх із радісною подією міський очільник Василь Сидор.

Василь Богданович вручив грамоти виконавчого комітету Славутської міської ради Ткачук Наталії –завідувачу дошкільного навчального закладу №3 «Росинка» та Костянтину Василевському – працівнику ПП «Техномаркет».

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Василь Процюк у своїй вітальній промові наголосив на тому, що здорові діти – це майбутнє нації України, а відкриття такого басейну тільки сприятиме оздоровленню дітей, позитивно впливатиме на фізичний стан малечі та принесе чимало задоволення і радості.

Василь Васильович здійснив приємну місію та нагородив грамотами з нагоди відкриття басейну Наталію Ткачук та Василя Яцюка – генпідрядника, начальника КП «Славутське ЖКО» і вручив подяку обласної державної адміністрації підприємцю     м. Нетішина Василю Панчуку.